student-849825_1280

דומיין בעברית – כל מה שרציתם לדעת בנושא

יש חדש בתחום רישום הדומיינים. ואם בעבר דומיין יכול היה להיות רשום בשפה האנגלית או כמספרים בלבד, הרי כיום ניתן לרשום דומיין בשפה המקומית. כך שכל אחד יכול לבחור לרשום את הדומיין שלו בשפה המדוברת – עברית, ערבית, רוסית וכן הלאה.

מה עומד מאחורי השינוי?

השימוש הרב באתרי אינטרנט הוביל לכך שמרבית הדומיינים שיש להם משמעות כבר נתפסו. מה המשמעות של זה? שאם אדם מעוניין לרכוש דומיין הוא עלול להיתקל בקושי של ממש, בהיות הדומיינים בעלי המשמעות תפוסים על ידי חברות שקדמו לו.  וכמובן שהסיומות המובילות כמו COM, ORG NET או הסיומות המקומיות כמו CO.IL ORG.IL בתפוסה כמעט מלאה. כדי להרחיב את האפשרויות ולספק לכל דורש דומיין איכותי ומתאים לפעילות שלו, פתחו את האפשרות של רישום דומיין בשפות שונות. כמובן שאפשרות זו פותחת בפנינו שפע של אפשרויות ודומיינים מגוונים ורבים מאוד. כך יכול בעל אתר מקומי לרכוש דומיין איכותי בשפה המקומית שלו.

מה זה דומיין בעברית?

דומיין בעברית הוא דומיין שמבוסס על אותיות בעברית. כך לדוגמה ניתן לרשום אתר תחת דומיין: "נגרייהבמרכז.com".  אמנם שם הדומיין הינו בעברית אבל הסיומת חייבת להיות באנגלית. אם כי קיימות חברות ישראליות שמציעות סיומות בעברית כמו קום, קו.יל. אך יש לדעת כי דומיינים אלו אינם עונים לדרישות התקן של ICANN. וזאת בגין העובדה שסיומת כזו לא מתאימה לדרישות של הדפדפנים השונים.

שיטת הפעולה של דומיין עברי

דומיין הוא כתובת ip  אשר מוצגת לגולשים כרצף של תווים במקום רצף מספרים חסרי משמעות. כאשר מדובר על דומיין בעברית האותיות העבריות מקודדות לאותיות אנגליות, ורק אחר כך מוסבות לכתובת העברית.

האם זה כדאי?

לבחירת דומיין בעברית יש מעלות וחסרונות. כמובן שלפני ביצוע פעולה של רישום חשוב לבחון את הצרכים שלכם, ולבדוק האם זו אפשרות שמתאימה לכם. היתרון הראשון הוא היותה של השפה שפת אם עבור מרבית הישראלים. ולכן קל יותר להזין את הכתובת ללא טעויות ובלי צורך לאיית את המילה ברוב סבלנות. כמו כן דומיין בעברית יכול למתג אתר ולהיקלט בתודעה של הגולשים או קהל היעד. לגבי קידום האתר יש מקדמים רבים שדוגלים כי דומיין מדויק בעברית ייהנה מהעדפה בעיני מנעי החיפוש. כך שכאשר לקוח מקומי יחפש נותן שירות בתחום שלכם הוא עשוי לגלות אתכם בקלות רבה יותר במידה ואתם רשומים בדומיין בעברית.

מהם החסרונות?

בגלל העובדה שהדומיין מקודד על בסיס אותיות אנגליות ייווצר רצף חסר משמעות כאשר הכתובת מוצגת בקידוד. מה זה אומר? שבלי להיכנס לתוך האתר אי אפשר לנחש מהו תחום הפעילות של האתר. כך שאם אתם שולחים קישור או רואים כתובת אתר אין אפשרות לזהות על מה מדובר. כמו כן יש לשים לב לכך שבעת הקלדת כתובת האתר ישנו שילוב של אותיות עבריות עם סיומת עברית. מה שגורם לחוסר נוחות ולסרבול מה. למרות שהדומיינים העבריים חודרים אט אט עדיין יש מי שמזלזל בכך וסובר שדומיין כזה משדר חוסר מקצועיות.

בחירה חכמה

בכל מה שקשור לרישום דומיין ולקבלת ההחלטות בתחום האינטרנט חובה לשים לב לכך שאין המלצה גורפת שמתאימה לכולם. וזאת בגין העובדה שלכל אתר יש מטרה אחרת וקהל יעד שונה. הבחירה תיעשה על פי שיקולים מקצועיים ושימת לב למטרה האישית שלכם. וזאת כדי להצליח להקים את האתר הנכון לכם. זה שייצג אתכם היטב, יותיר את התדמית הרצויה על הגולשים הפוטנציאליים וייתן לכם כלים להצלחה.

שתף

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email